Dobra restauracja włoska Kraków

By

Grudzień 28, 2014kulinariaNo comments

Wyjątkowa kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród szerokich alternatyw, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, kolorów i duża dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne jedzenie włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dodać do makaronu. Kraków bianca Ryby, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, gnocchi, piada oraz szeroki wybór deserów – np. granita czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply