Mięśnie miednicy ćwiczenia

Coraz to więcej dam, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

ćwiczenia mięśni kegla

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z dam decydowała się mówić o własnych komplikacjach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz trudności ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakowoż wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć niesłychanie szybko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym odpowiedniej, bo ćwiczenia zapewniają wtenczas poprawniejsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie ważną kwestią są również ćwiczenia oddechowe, jakie należy w następnej kolejności jak z reguły powtarzać. Oprócz tego, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w głównej mierze damom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo ekspresowo pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się poprawnie. Sporo pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub też dokuczliwości bólowe. Doktor ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply