włoskie jedzenie w Krakowie

By

Grudzień 10, 2014kulinariaNo comments

Smaczna włoska restauracja – klasyczne menu

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najbardziej popularny typ restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, treściwe oraz ceszy oko. Oczywiście najczęściej jemy pizze. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską degustują rzadsze dania takie jak tortellini, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie można znaleźć też nie tak znane dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i potrawy z wielu miejsc kraju. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać trunków. Obiad w charakterze włoskim bez wyjątku musi obejmować też aperitiff. Odrobina alkoholu to dla Włochów kanon. mięso sezonowane Kraków Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć nie mały wachlarz win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Leave a Reply